OLTRONIK - Maszyny i urządzenia do sitodruku
druk suszenie aktywacja nadruki kontakt
info@oltronik.com.pl
OLTRONIK - MASZYNY I URZĄDZENIA DO SITODRUKU info@oltronik.com.pl

druk
Model Szerokość transportera i strefy utwardzania
UV 250 P
250 mm
UV 350 P
350 mm
UV 650 P
650 mm
UV 800 P
800 mm
 


  Suszarki UV/../P. Przeznaczone są do utwardzania farb i lakierów nanoszonych sitodrukiem na różnego typu płaskich przedmiotach - folie, papier, karton, tworzywa sztuczne, metale, płytki drukowane, itp.
   Utwardzanie wywołane jest napromieniowaniem falami ultrafioletowymi (UV) w bardzo krótkim czasie.
   Komora robocza utwardzania w ultrafiolecie wyposażona jest w łatwo demontowalny segment promiennikowo-reflektorowy z jedną lub więcej lamp UV.
   Stosowane w reaktorach lampy charakteryzują się dużą gęstością mocy w zależności od potrzeb użytkownika, można uzyskać od 100_240 W/cm oraz właściwym zakresie widma dla procesów utwardzania 200-400 nm, max=366 nm.
   Układ promiennikowo-reflektorowy zawiera jedną lub więcej wysokoprężną, rtęciową lampę UV oraz semiparaboliczne lustro wykonane z elektrolitycznie polerowanego aluminium.
  Na życzenie może być wyposażony w szyby kearcowe zmniejszające wpływ promieniowania podczerwonego na utwardzaną powierzchnię. Układ zasilania lamp może być wyposażony w płynną lub skokową regulacją mocy w zakresie od 100% - 40% pomiar czasu pracy lamp osobno dla każdej mocy (przy skokowej regulacji) oraz układ pomiarowy intensywności świecenia.
  Układ chłodzenia lamp może być sterowany ręcznie lub regulacja może być automatyczna.
   Pod transportem może być umieszczony kaseton zespołu podsysania, którego funkcją jest wytwarzanie podciśnienia, które powoduje przyleganie lekkich produktów do siatki transportera i zabezpiecza przed ewentualnym podrywaniem ich w kierunku zespołu lampowego.
Siatka transportera może być wykonana z włókna szklanego lub kewlarowego pokrytego teflonem, co zapewnia jej odporność na promieniowanie UV oraz temperaturę do 2600C.
Układ napędowy umożliwia regulację przesuwu transportera w zakresie 1 - 20 n/m.
Odczyt aktualnej prędkości cyfrowy na pokrętle potencjometru wieloobrotowego (10 obr.) lub na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym.
Na wsporniku transportera przed układem promiennikowym może być zabudowany automatyczny odbiornik arkuszy ze stołu urządzeń sitodrukowych produkowanych w firmie OLTRONIK.

Zasilanie 3 x 380V; 50Hz, moc w zależności od szerokości strefy utwardzania i potrzeb o intensywności promieniowania UV 2,5 - 16,5 kW.info@oltronik.com.pl